Sesje spotkaniowe pomagają spotkać się ze sobą, ze swoim potencjałem, obudzić RUCH ŻYCIA. Sesje Kreacji Rozwoju Potencjału Życia, są swobodne, spontaniczne. Impuls do własnej kreacji powstaje z obecności z wyciszonego umysłu, ze świadomości i przytomności tego jest. Sesje pomagają w poradzeniu sobie z problemami, trudnościami rozwojowymi, kryzysami, traumami, psychosomatyką.
Podstawowym RUCHEM, jest zwrot DO SIEBIE, DO MIŁOŚCI WŁASNEJ. Każde spotkanie jest prowadzone według jakości potencjału życia: CZUCIE, EKSPRESJA, RELACJA, ŚWIADOMOŚĆ I OBECNOŚĆ.
Kieruje uwagę klienta na jego osobiste życie, zarówno w obszarze somatycznym, psychicznym jak i duchowym. Podczas pracy klient, używając swojej kreatywnego potencjalnego podejścia do życia, podąża za naturalnym Ruchem Życia, który jest w nim obecny. Do tego służy intencja wspierająca kierunek przemiany.
Podczas spotkania indywidualnego szukający pomocy budzi w sobie kreatywne podejście. KREACJA ROZWOJU POTENCJAŁU ŻYCIA jest prowadzona według pięciu jakości potencjału życia: czucia, ruchu, relacji, świadomości, obecności. Każdy temat, problem, intencja zawiera te pięć jakości życia, dlatego klient może odczuć to, czego chce, może wprowadzić tę jakość w ruch, wejść w relację, mieć świadomość procesu, jaki w nim zachodzi jak również doświadczyć przemiany w tu i teraz jak również w szerokim spektrum przemiany swojego doświadczenia obecnego w danym temacie.
Spotkania mogą trwać:
Sesje z pacjentami:
Oto prezentacje przykładowych technik, których używam podczas sesji z pacjentem indywidualnym.
Dotyczy par, które potrzebują pomocy w rozwoju potencjału. Każda para ma ogromny potencjał rozwojowy, który może zostać rozwinięty. Zasoby (m.in. umiejętności pozytywne) wspierają porozumienie w parze, wykonywania wspólnego działania itd. Jednak największym potencjałem rozwojowym pary jest RÓWNOŚĆ W ZWIĄZKU JAK i DOBRO WSPÓLNE. Celem spotkania pracy z pary wg pięciu jakości potencjału życia: czucie, ekspresja, relacja, świadomość, obecność jest pomoc w znalezieniu dostępu do dwóch zasadniczych obszarów związku: równości jak i dobra wspólnego. Każda para podczas spotkania twórczego, pełnego kreatywnego podejścia, może w atmosferze bezpiecznego podejścia zająć się ważnymi dla siebie obszarami, problemami i tematami.
Praca twórcza odbywa się w przestrzeni pięciu jakości potencjału życia:
Kreacja Rozwoju Potencjału Życia w pracy z parą ma charakter kreatywnego podejścia, gdzie problem jest związany z zablokowaniem potencjału, natomiast rzeczywistość dotyczy ciągłego wspierania potencjału życia pary – równości i dobra wspólnego.
Spotkania mogą trwać:
Skupia się na całej rodzinie. Dotyczy całości rodziny jak i podsystemów: rodziców i dzieci. Podobnie jak w przypadku pary są dwa główne potencjały rodziny: więź i autonomia. Terapia prowadzona jest według pięciu jakości potencjału życia: czucia, ekspresji, relacji, umysłu i obecności. Szczególną uwagę zwraca się na całość, w jaki sposób jest zorganizowana wokół swojego potencjału życia, czyli wobec więzi jak i autonomii. I tak np. czucie – odczuwanie siebie w rodzinie daje poczucie bezpieczeństwa przeżywania różnych odczuć i stanów emocjonalnych; ekspresja – wspiera autonomię i wyrażanie siebie, które jest widoczne podczas faz rozwojowych dziecka; relacja – odsłania strukturę rodziny, triangulacje, bezpieczne przywiązanie itd.; świadomość – wspiera rozpoznanie, w jakim miejscu się jest rozwoju potencjału rodziny; obecność – daje możliwość doświadczania i przeżywania siebie w danym momencie i czasie jak i znalezienie sensu tego co się dzieje w życiu tej rodziny.
Zgłaszany problem: dziecko nadpobudliwe, agresja dziecka, problemy depresyjne itd. są często związane z zablokowanym potencjałem rozwojowym dziecka w rodzinie jak i całej rodziny. Praca jest nakierowana na odblokowanie potencjału rodziny – więzi i autonomii. Zaufanie do potężnej kreatywności, jaką posiada rodzina, wspiera proces pracy.
Spotkania mogą trwać:
Odbywa się w grupie maksymalnie 16-osobowej. Każdy z uczestników ma swój osobisty proces rozwojowy potencjału życia. Podczas pracy grupowej uczestnik może pracować nad swoimi aktualnymi problemami, tematami, dysfunkcjami rozwijając swój osobisty potencjał według pięciu jakości potencjału życia: czucia, ekspresji, relacji, świadomości i obecności. Może odczuwać siebie, swoje ciało, uczucia, wyrażać się dzięki swojej ekspresji – wyjść ze swojej strefy bezpieczeństwa, którą zbudował, aby pozostać w danym miejscu i przestrzeni, nawiązać relację ze sobą z innymi, budować świadomość siebie, wchodzić w obecność. Ponieważ każdy jest istotą społeczną, dlatego grupa stanowi ważny kontekst osobistego rozwoju.
Każde zaproponowane doświadczenie w grupie stanowi możliwość budzenia swoich zasobów, potencjału, a każda intencja, która wspiera Ruch Życia, może być odczuwana wprowadzona w ruch, wprowadzona do relacji, z pełną świadomością tu i teraz – obecności tego co jest i jakie to jest. Terapia grupowa stanowi bardzo dobre wsparcie dla indywidualnej terapii. Niektóre tematy w pracy indywidualnej np. dotyczącej agresji, przemocy, lęków systemowych najlepiej przepracowuje się w pracy grupowej.
Spotkania z grupą mogą odbywać się w formie: